Haberler

Mikrofiber Temizlik Bezi Nedir ?

Mikrofiber Temizlik Bezi Nedir?

Mikrofiber temizlik bezi, polyester ve polyamid adı verilen iki farklı materyalden imal edilen özel mikrofiber bez ipliği ile üretilir. Mikrofiber bez ipliğini meydana getiren iplikçikler ( flamanlar ), mikroskop altında incelendiğinde saç telinin yüzde biri kalınlığında, gerçekten mühendislik harikası bir yapıyla karşılaşırız.

Polyester ve polyamid in karışım halinde imal edilmesi sırasında resimde görüldüğü gibi iç kısmı yıldız halinde polyamidden ve yıldızın kollarını polyesterden dolgu yapılmış bir iplikçik oluşur.

İşte tam bu noktada Technolog 'un dünyada en üst kalite mikrofiber temizlik bezi olmasını sağlayan özel formüllü terbiye işlemi devreye girer. Kimyasal ve Nano Teknoloji konularında uzman olan firmamız, iplikçik yapısının gözeneklerine sızan özel ajanlarla iki farklı hammaddeyi birbirinden ayırır. Burada önemli husus, insan saç telinin yüzde 1 i kalınlığındaki bu iplikçiklere zarar vermeden bu işlemin yapılabilmesidir.

Ayrıca mikrofiber bez kumaşı imalatında kullanılan özel örgü teknikleri sayesinde her bir iplik bir diğer ipliğe düğümlenerek kumaş iamaltı yapılır. Bu nedenle ürününüzü kullanım esnasında herhangi bir şekilde delseniz dahi , delinen kısım nokta halinde kalır ve sökülmez. 

 

 

 

Etiketler: